Međunarodna i multidisciplinarna...

U organizaciji Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli, Fakulteta za interdisciplinarne, talijanske i kulturološke studije na Brijunima će se od 13. do 16. rujna 2018. godine održati međunarodna interdisciplinarna konferencija 'Borders and Crossings-a'. Međunarodni znanstveni skup posvećen kulturi i povijesti putovanja,turizmu i interkulturnim prožimanjima kroz putopise organizira međunarodnu istraživačku mrežu sa sjedištem u Velikoj Britaniji već dvadeset godina.

Na ovogodišnjem jubilarnom skupu izlagati će više od 150 uglednih znanstvenika, istraživača, stručnjaka i putopisaca iz cijeloga svijeta. Bogati radni program konferencije uključuje, uz 39 paralelnih sekcija i plenarna izlaganja prof. Tim Youngsa (Nottingham Trent University), suosnivača serije konferencija Borders and Crossings-a, prof. emeritus  Svein Mřnnesland (Sveučilište u Oslu) koji će predstaviti svoju novu monografiju 'Istra očima stranaca' te povijesničara turizma prof. Petera Borsaya (Sveučilišta Aberystwyth).

Detaljnije: