U sklopu kolegija Mehanika I te Mjerenje u industriji u srijedu, 30. listopada 2019. godine studenti prve i treće godine preddiplomskog stručnog studija Proizvodno strojarstvo Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli posjetili prodajno-servisni centar Vozila marke Mazde Tvrtke Auto Benussi d.o.o. u Puli.

Cilj stručnog posjeta je bio:

1. Upoznati se s pojmovima snaga, energija, moment, pogon.
  2. Upoznati podjelu teretnih i osobnih automobila.
  3. Upoznati pogonsko gorivo i tehničke karakteristike različitih modela na tržištu.
  4. Upoznati mehanizme kupnje i prodaje vozila u Republici Hrvatskoj.
  5. Upoznati trendove na tržištu automobila i ponudu Mazde.
  6. Upoznati sustave za ispravnu kontrolu vozila (tehnička stanica unutar Tvrtke)
  7. Upoznati se s tehnologijom senzora koji se koriste za kontrolu i popravak automobila.
  8. Upoznati najčešće kvarove do kojih dolazi u eksploataciji teretnih i  osobnih vozila.
  9. Upoznati se sa sustavima sigurnosti pri vožnji za vozača ali i sudionike u prometu.

Zahvaljujemo svim djelatnicima prodajno-servisni centar Vozila marke Mazde Tvrtke Auto Benussi na gostoprimstvu, strpljenju i vremenu koje su izdvojili za nas.

Doc. dr. sc. Marko Kršulja

Pogledajte galeriju fotografija sa stručnog posjeta.