Dana 28. svibnja, u sklopu redovite nastave na Odjelu za tehničke studije, studenti Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli obišli su školu za zavarivanje u brodogradilištu Uljanik u Puli. Studenti su imali priliku upoznati se sa postupcima zavarivanja čelika (MIG i TIG), aluminija te sa rezanjem čelika. Studentima je instruktor u školi zavarivanja IWT Samir Grudić demonstrirao tehnike zavarivanja. Studentima je prikazana oprema za zavarivanje, priprema spoja (materijalom zavarivanja, materijalom i vrstama elektroda)  ispravna uporaba struje pri zavarivanju, objašnjeni su plinovi kojima se ostvaruje kvalitetan zavar te potrebnom zaštitom na radu.

Odjel za tehničke studije Sveučilišta u Puli zahvaljuje se ljubaznom osoblju na stručnom i ljubaznom vodstvu!