U sklopu redovite nastave na Odjelu za tehničke studije studenti Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli su obišli pogone tvrtke ''Đino:  tokarsko – bravarski obrt''. Dana 14.05.2018 studenti su posjetili tvrtku koja se bavi obradom i reparacijom motora. Studenti su imali priliku upoznati se s procesom trošenja, kontrole i popravka koljenastog vratila. Također je prikazana tehnologija popravka cilindara u bloku motora tehnologijom skidanja čestica postupcima poput čeonog glodanja, tokarenja i honanja. Osim toga upoznati su sa osnovama izrade navoja, zavarivanja, rezanja plazmom i radom na CNC obradnim strojevima.

Odjel za tehničke studije Sveučilišta u Puli zahvaljuje se ljubaznom osoblju na stručnom i ljubaznom vodstvu!