Dan Sveučilišta Jurja Dobrile u Puli se tradiconalno održava 16. travnja. Ove godine zbog specifične epidemiološke situacije 14. godišnjica sveučilišta, na kojoj se dodjeljuju i Rektorove nagrade najboljim studentima, nije svečano obilježena. Kako bi ipak obilježili ovaj važan događaj, kako za vrijedne studente, tako i za sveučilište, Rektorove nagrade u ime rektora prof. dr. sc. Afia Barbierija u Uredu rektora dodijelila je prorektorica za studente, obrazovne programe i suradnju izv. prof. dr. sc. Mirjana Radetić-Paić.

Dobitnici rektorove nagrade za ovu godinu su Luka Jovanov student Fakulteta ekonomije i turizma „Dr. Mijo Mirković“, Ivana Kujunđija  studentica Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti, Ana Bučko studentica Muzičke akademije, Danijela Grubišić studentica Fakulteta za interdisciplinarne, talijanske i kulturološke studije, Ivan Brljević student Filozofskog fakulteta, Ivan Matak student Fakultet informatike u Puli.