U sklopu Europske noći istraživača RoboTeam UNIPU vođen docentom Svenom Maričićem te izv. prof. dr. sc. Marijom Mogorović Crljenko održao je predavanje i učenicima Osnovne škole Kaštanjer prezentirao robotsku ruku i zainteresirao znatiželjne osnovnoškolce za znanost.

Posjet Osnovnoj školi Kaštanjer početak je Robotičke lige po školama uoči Noći istraživača u kojoj će RoboTeam UNIPU posjetiti više od 10 škola na području Grada Pule i okolice. Cilj navedenih aktivnosti je popularizacija znanosti, odnosno približavanje znanosti mladima kako bi najmlađe potaknuo na budući ulazak u istraživačku karijeru.

Osim Robotičke lige po školama u rujnu će se održati brojne diseminacijske aktivnosti:
od prezentacije rezultata sonde Histrion, promocije sveučilišnih udžbenika, predavanja Martine-Nicole Rojina u sklopu završne diseminacijske konferencije, gostovanja znanstvenika na Radio Puli kroz intervjue i razgovore na temu ERN te posjete Metrisu i slično.

Pogledajte našu galeriju fotografija:

Sve aktivnosti možete pratiti na Facebook eventu: